Brno 10.10.

Práca na úlohách, kde môžu pomôcť členovia, priaznivci a ďalší dobovoľníci.
Správa
Autor
Používateľov profilový obrázok
Adrián Štefánik
Člen SPS
Dátum registrácie: 2. Októbra 2019, 20:52

Brno 10.10.

#1 Príspevok od používateľa Adrián Štefánik » 3. Októbra 2019, 12:39

Ahojte, takže 10.10.2019 bude v Brne diskusia s našimi sympatizantmi. Chcel by som hovoriť o našom systéme, o tom prečo myslím že nefunguje, preto by som rád spravil menší brainstorming na túto tému:

Najnovšie udalosti ukázali, že systém ktorý tú vládne, slúži najmä úzkej skupine vybraných ľudí. Samozrejme, volíme si našich zástupcov v parlamentných voľbách, avšak ľudia za nimi sa nemenia. Striedali sa tu síce dlhé roky červené či modré vlády, avšak napojenia na mocných ľudí sú nemenné a nezávislé od názvu či smerovania politickej strany. Tento stav však nie je náhodným vyvrcholením udalostí od nežnej revolúcie. Mám za to, že sily, ktoré mali v záujme vytvorenie samostatnej republiky mali za cieľ, aby sa vytvorila skupinka nedoknuteľných. Prispôsobili preto tomu vývoj právneho systému na Slovensku, ktorý sa vyvíjal v ich prospech. Stav, ktorý sa v našej spoločnosti nachádzal pri vzniku samostatnej republiky sa nazýva sociálna anómia. Tento pojem označuje stav, kedy už staré pravidlá neplatia a nové ešte nie sú vytvorené. Ak neexistovali žiadne pravidlá, nemohlo existovať ani ich porušovanie - dôkazom sú divoké udalosti 90. rokov, za ktoré bola potrestaná len hŕstka zúčastnených. Nasledovala vláda Vladimíra Mečiara - ktorý bol hlavnou tvárou hlasovania o rozdelení niekdajšej ČSR. Obrovské kauzy jeho vlády nasvedčujú, čo bolo v tejto otázke jeho motiváciou. Ďalšou významnou postavou rozdelenia bol napríklad Ivan Gašparovič. Obe mená sú (alebo minimálne v minulosti boli) úzko spojené so SMEROM SD. Do tejto strany napríklad prešla významná časť SDKU DS - niekdajší "oponent" Smeru. Môžme teda konštatovať, že ľudia, ktorí tento systém (a všetky chyby v ňom) vytvorili sú práve tí, ktorí ho využívajú vo svoj prospech. Recept na tento problém leží podľa môjho v občianskej angažovanosti. Musíme Slovensko priniesť pomocou moderných technológií a digitalizácie do 21. storočia. Ak budeme mať možnosť efektívne kontrolovať VŠETKY kroky politikov - našich zamestnancov - budeme sa efektívne vedieť rozhodnúť, komu svoj hlas zveriť.

Adrián

Napísať odpoveď