Medialna kampan INDECT

Mediálny odbor pôsobí v oblasti komunikácie medzi SPS a verejnosťou, vydáva tlačové správy a stanoviská SPS, monitoruje médiá, propaguje akcie SPS, atď.

Medialna kampan INDECT

Poslaťod Martin Tibenský » 09 Júl 2012, 21:33

V tomto threade koordinujme postup ohladom osvety spolocnosti v problematike projektu INDECT.
Idealne by bolo, keby sme dosiahli informovanost aspon na urovni ACTA. Zatial to vidim na minimalne jeden clanok pre PN a indimediu (juj, tam sa ti konspiratori budu tesit).
Hovorile sme o tuke, ale ja myslim, ze oni su len subdodavatel, co bude mat podpisane NDA a teda z nich nic nevytiahneme (za pokus to mozno bude stat).

Po proteste ACTA rozmyslam o tom, aky happening urobit, aby to bolo zaujimave. Na tuke v lete nie su studenti, takze termin 28. jul je trocha odveci. Mal som vymyslene/odkukane verejne citanie romanu 1984 pred hlavnym vstupom do budovy univerzity (nech trocha posteklime aj ludi ohladom autorskych prav). To su vsetko zatial len navrhy, poprosim MO, aby to koordinoval.
Obrázok užívateľa
Martin Tibenský

Reputace: [ Ohodnotit uživatele ]

Re: Medialna kampan INDECT

Poslaťod Milan Gvoth » 09 Júl 2012, 22:30

Suhlas Martin, pekne nacrtnute, palec hore :idea:
K tej TUKE, oni su priamo participant, riesia jednu cast. Dost je to utajene, priamo na stranke TUKE sa neda najst ziadne info o INDECT. Je len subdomena, dostupna pre uja Google, nastastie.
Skusim sa nakontaktovat na profesora Cizmara, sefa projektu, zaroven rektora univerzity a dohodnut si s nim rande, pripadne dohodnem rozhovor s Vilom pre PN. Zatial som nenasiel jeho nazor na INDECT, ale asi bude v tomto smere dost opatrny. Inak ma aj patent v oblasti Speech Recognition.

Aj cesi rozbiehaju kampan okolo INDECT. Je pekne, ze ragujeme paralelne.
"I use linux, because it's like teepee. No windows, no gates, apache inside ... life is too short for reboots"
Obrázok užívateľa
Milan Gvoth
Administrátor stránky

Poslaťod Viliam Fiedler » 09 Júl 2012, 23:16

Dobre, rozvrhnime si zakladny harmonogram ohladom INDECT.
1. Hned ako budu spustene noviny, bude napisany clanok so zakladnymi informaciami o tomto obrovi
2. Milan si pojde na rande a zisti informacie z nepriatelskeho tabora :)
3. Zacneme s verejnymi akciami, teda napriklad martinova citacka (osobne mam ale iba anglicku verziu 1984, bude stacit? :)), potom nejake protesty, ak nechceme ist do protestov, aspon verejne debaty.

To vsetko samozrejme bude pokryvat medialna podpora v ramci tlacovych sprav, statusov na fb, apod. Mozno by bolo dobre skontaktovat sa s cechmi a niektore akcie urobit spolocne, alebo paralelne (teda v rovnakych datumoch)

Any other ideas?
Obrázok užívateľa
Viliam Fiedler

Poslaťod janika » 09 Júl 2012, 23:56

ja som vsetko povedala okolo 18ej dnesneho casu...Indect je este vacsie zlo ako Acta...neviem ale ako bude Martin na citacke v KE ked v tom case su Tibensky jednou nohou v trojici :)
"You can't lie awake wondering about what might happen. Skipper challenged us to build the best boat we had ever built. You have to take faith in the fact that you did your best" (Volvo ocean race)
Obrázok užívateľa
janika

Poslaťod Martin Tibenský » 10 Júl 2012, 10:23

http://www.martinus.sk/?uItem=42391 <-- podla mna normalne kupit pre SPS, tato kniha sa ako odstrasujuci priklad bude hodit aj do buducna.

Co sa tyka spolocnych akcii tak 28.7. je planovany celoeuropsky protest, co dovtedy vieme spiskat ?

Tato tema sa podla mna bude dotykat najroznejsich anarchistickych skupin a aj Anonymous, co tak nejak zapriahnut ich (teraz nemam na mysli extremistov).
Obrázok užívateľa
Martin Tibenský

Poslaťod Viliam Fiedler » 10 Júl 2012, 10:38

suhlasim, mozme ich kludne zapriahnut...mozno zorganizovat nejaky protest v BA, s tym ze by sa tam predcitalo z knihy a pozvat vsetky anonakov a nim podobnych.

Ja sa toho bohuzial nebudem moct zucastnit, 29. sa totiz az vraciam z ciech, ako som uz avizoval...
Obrázok užívateľa
Viliam Fiedler

Poslaťod Martin Tibenský » 10 Júl 2012, 10:47

Takze najskor by sme si mali zratat, ci vobec mame dost ludi to zorganizovat.

Vilo je out, ja som out, Janka sa v tom case predpokladam chysta do Postupimu na PP-EU konferenciu. Takze sa spytam inak, kto v tom case moze?

Druha vec je, mozme sa v tomto case s niekym spojit (s nejakou organizaciou, nie s nahodnymi anonmi), neviete, kto veci ohladom ochrany sukromia na slovensku riesi?
Obrázok užívateľa
Martin Tibenský

Späť na Mediálny odbor

Kto je on-line

Užívatelia prehlaidávajú toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný