Hry

O čomkoľvek inom ako SPS

Hry

Poslaťod Matpuk » 19 Jún 2009, 16:48

Chýba mi tu téma zo sveta hier :) rád by som sa opýtal čo si myslíte o cenách hier v SR alebo v ČR a tiež aké žánre hier alebo čo momentálne hrávate ak vôbec vás takéto zábavky bavia....

Podľa mňa sú ceny hier žalostne vysoké najviac ma na tom hnevajú čoraz viac používane ochrany tipu secuROM a pod..
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matpuk

Reputace: [ Ohodnotit uživatele ]

Re: Hry

Poslaťod Test subject no. 42 » 19 Jún 2009, 20:47

Myslim si ze ceny su sice privysoke, ale zase ani nemozu byt omnoho nizsie vo vacsine pripadov. 50 eur za hru je prilis vela, skor by mohla byt max. 30 eur pri vypusteni na trh. Nemam ale rad firmy ako EA ktore vydavaju kazdy rok patche za cenu plnych hier (NHL xxxx etc.).
Myslim si ze namiesto vysokej ceny by sa firmy mali snazit podporit dlhodoby predaj hier; vyborny priklad je firma Egosoft ktora vydava pomerne nezname hry,
avsak ma vybornu podporu komunity/modderov (zamestnava niekolko byv. modderov, roky po vydani vydava "patche" ktore prinasaju viac noviniek ako dielov ktorejkolvek serie EA Sports.
Dalsi priklad je UT3; tato hra dost sklamala ocakavania ale rozsiahlym patchom spolu s reklamou na internete a kratkodobym umoznenim hrania hry zadarmo obnovila predaj.
Tiez hlavne velke firmy casto hromadne plytvaju peniazmi (superdrahe SW nastroje s opensource alternativami)
DRM samozrejme nenavidim... myslim si, ze este viac odradzuje od kupy originalu.

Co sa tyka hier... nemam velmi konkretne preferencie, ale mozem povedat ze nemam rad:
Nekonecne serie bez originality (vid EA)
Vacsinu sportovych hier (hlavne EA :p)
Vacsinu MMO (aj ked dufam ze niekto raz vytvori nedementne MMO)
Zkonzolifikovane PC hry (co ale neznamena ze neznasam vsetky konzolove hry)
Flashovky (vacsinu)
Casual hry (hlavne hromadny odpad , vid Wii)

Najviac z mojej hernej kniznice asi zaberaju strategie
Homeworld, Total Annihilation, Total War, XCOM a UFO, Original War, SunAge, Imperium Galactica, HoMaM 3, Sacrifice,Earth 2150...
Inac mam rad hlavne hry s dobrym pribehom, aj keby bola hra shit a ma dobry pribeh, tak ju prejdem:
Deus Ex, Fallout 1+2,Planescape:Torment,The Longest Journey, Half-Life 2 + Portal, Oddworld, Final Fantasy 4,6,7,8,9,10 (neznasam idiotov co diskriminuju FF len preto ze je na konzolach alebo z japonska - zozente si emulator)...

Moj cas s hrami je velmi nepravidelny, niekedy nehram mesiac a ked mam hru s hustym pribehom tak ju hram absolutne vsetok volny cas az kym neprejdem (pokial mam volny cas, teda...)
Test subject no. 42

Poslaťod Matpuk » 19 Jún 2009, 21:13

Test subject no. 42 píše:Myslim si ze ceny su sice privysoke, ale zase ani nemozu byt omnoho nizsie vo vacsine pripadov. 50 eur za hru je prilis vela, skor by mohla byt max. 30 eur pri vypusteni na trh. Nemam ale rad firmy ako EA ktore vydavaju kazdy rok patche za cenu plnych hier (NHL xxxx etc.).
Myslim si ze namiesto vysokej ceny by sa firmy mali snazit podporit dlhodoby predaj hier; vyborny priklad je firma Egosoft ktora vydava pomerne nezname hry,
avsak ma vybornu podporu komunity/modderov (zamestnava niekolko byv. modderov, roky po vydani vydava "patche" ktore prinasaju viac noviniek ako dielov ktorejkolvek serie EA Sports.
Dalsi priklad je UT3; tato hra dost sklamala ocakavania ale rozsiahlym patchom spolu s reklamou na internete a kratkodobym umoznenim hrania hry zadarmo obnovila predaj.
Tiez hlavne velke firmy casto hromadne plytvaju peniazmi (superdrahe SW nastroje s opensource alternativami)
DRM samozrejme nenavidim... myslim si, ze este viac odradzuje od kupy originalu.

Co sa tyka hier... nemam velmi konkretne preferencie, ale mozem povedat ze nemam rad:
Nekonecne serie bez originality (vid EA)
Vacsinu sportovych hier (hlavne EA :p)
Zkonzolifikovane PC hry (co ale neznamena ze neznasam vsetky konzolove hry)
Flashovky (vacsinu)
Casual hry (hlavne hromadny odpad , vid Wii)

Najviac z mojej hernej kniznice asi zaberaju strategie
Homeworld, Total Annihilation, Total War, XCOM a UFO, Original War, SunAge, Imperium Galactica, HoMaM 3, Sacrifice,Earth 2150...
Inac mam rad hlavne hry s dobrym pribehom, aj keby bola hra shit a ma dobry pribeh, tak ju prejdem:
Deus Ex, Fallout 1+2,Planescape:Torment,The Longest Journey, Half-Life 2 + Portal, Oddworld, Final Fantasy 4,6,7,8,9,10 (neznasam idiotov co diskriminuju FF len preto ze je na konzolach alebo z japonska - zozente si emulator)...

Moj cas s hrami je velmi nepravidelny, niekedy nehram mesiac a ked mam hru s hustym pribehom tak ju hram absolutne vsetok volny cas az kym neprejdem (pokial mam volny cas, teda...)

Presne tak,hry od EA ani ja nemám moc rád tento rok som si tiahol NHL 09 kedže som ho od roku 2002 nehral a čítal som nato nie až tak zlé recenzie...no ale keď som to začal hrať bolo mi z toho zle márne ale nenarátal som ani 10 inovácii od roku 2002 čo je už naozaj čo povedať,čakal som že to bude zlé ale až takto to som fakt netušil....i keď z EA to podľa mňa išlo trocha hore (ak nerátam dlhoročné série ako NFS atď.) viz. vydarený Mirrors edge na tieto Vianoce vychádzajúci Dragon Age (i keď to je pre mňa čistá robota Bioware) atď...Moje obľúbené hry sú z tích novších určite Fallout 3,Zaklínač,Oblivon a RPG takéhoto tipu a musím povedať že veľmi ma zaujalo GTA IV keď neberem v úvahu všetky tie ochrany,nároky atď....ale určite mojou srdcovkou je Civilizácia IV to je prosto ako moje dieťa hru z takým komplexným hospodárstvom a vôbec všetkým len veľmi ťažko zoženieš...A na hry si nájdem skoro každý deň čas aspoň také 2-3 hodinky samozrejme keď je čo hrať ale u mňa je ten problém že furt je čo hrať :D hry sú prosto moja vášeň dá sa povedať že aj nejaký spôsob "hobby" len bohužiaľ podla mňa teraz herný priemysel trocha uberá na kvalite a priberá na kvantite čo je podla mňa mínus....
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matpuk

Poslaťod Nikopol » 19 Jún 2009, 23:02

No GTA4 som mal povodne v plane kupit, ale potom som pocul o tom ako sa im to podarilo vynikajuco optimalizovat na PC. Tak som si povedal, ze reku skusim a ked su to len kecy tak kupim original no a kecy to neboli. Lutujem tych co za toto vytrieskali 50eur a mohli rozbit klavestnicu. NHL je uz od 2001 prepadak za prepadakom, aj ked FIFA im v poslednej dobe ide hore (aj ked to je kvoli konkurencii - PES), najlepsie herne studia su u mna Bioware, Bohemia Interactive, mozno Take 2 a Valve. U hier je to Half-Life (oboje), Mafia, Mass Effect, seria TES, Baldur´s gate, Operacia Flashpoint, SW:KoTOR, Gears of War, Zaklínač a v poslednej dobe Fallout 3. Jo a Portal je nezabudnutelny.

Ohladom SecuROM-u. R* donho investovali 200 000 dolarov - bol prelomeny v den vydania GTA 4. Ja neviem ci oni tie peniaze nechcu alebo co, ale ak toto nepredpokladali tak ziju mimo reality.
Nikopol

Poslaťod swodn » 21 Jún 2009, 23:47

Nove hry stracaju uroven aby som za nich vyhadzoval peniaze jednine čo mam legalne bolo CS 1.6 a nič ine
Jaroslav Šlejzák <===> fun SPS
swodn

Poslaťod Peter Vitikač » 22 Jún 2009, 13:11

a čo tak OpenTTD, stále keď výjde nová majoritná verzia zabijem pri tom jeden víkend :)
keby niečo email mám na gmail.com (vito45)
Peter Vitikač

Poslaťod Kamen » 22 Jún 2009, 23:08

Test subject no. 42 píše:...Co sa tyka hier... nemam velmi konkretne preferencie, ale mozem povedat ze nemam rad:...

Ono, všetky MMO sú momentálne v podstate o tom istom (a hklavne MMORPG). Všade sú nejaké monštrá či elfice s poprsím, ktoré je skoro také velké ako ony sami držiace zbrane, ktoré sú opať takmer rovnako vysoké ako ony. A ešte všade tie záblesky a výbuchy, no hnus, realizmus nikde.
Ja a pár ludí sa pokúšame len tak z recesie zbastlit nejaké online RPG bez fantasy prvkov no je to iba v štádiu pokusu, máme problémy z načítavaním údajov o hráčoch z databázy. :(
Kamen==Ľuboš Mudrák
Kamen

Poslaťod FeatherBlack » 23 Jún 2009, 11:58

ono teraz vsetky MMORPG su na jedno kopito ci je to platene alebo free vsade rvu to iste
osobne som hral kazde mmorpg na ktore som narazil momentalne sa tesim na jedno ruske :) snad t o bude lepsie pretoze teraz je trh plny korejských mmo ktore fakt nestoja zanic
ake si to tu spominal mmo? bdue mat nejaky fajn pribeh? :)

co sa tyka openTTDX mam najnovsiu verziu a neviem ci ju nedokazem nastavit ale vkuse mi tam krachuju vsetky podniky a stavaju nove je to nehratelne pretoze konecne zacnem nieco prevazat a hned likviduju podnik ..... neviem asi ta najnovsia verzia je nejaka dobugovana pritom mam nastavenu ekonomiku stabilnu....

swodn este hravas CS? :) ja docela hej
pokial chcete tip na nejake hry odporucam
HAWX celkom super zabava bavilo ma to aj ked letecke simulatory moc nemusim ( toto je skor akcne a nie ako simulator)
Obrázok užívateľa
FeatherBlack

Poslaťod Kamen » 23 Jún 2009, 16:40

No tak príbeh v podstate vynecháme, hra bude mať volný dej. Najprv v podstate pôjde o to, že každý háč si musí zabezpečiť všetko potrebné na prežitie (voda, jedlo, úkryt), neskôr nájsť ostatných hráčov, založiť osadu a prosperovať. Mapka by mala byť velká, takže niektoré skupiny hráčov budú od seba na určitý čas úplne izolované. Tieto osady a kmene sa určite neskôr začnú vykrádať a bíť ako poznám ludí. No potrebujeme vymyslieť čo presne sa stane z hráčom, keď ho "zabijú". Možno by sa mohol respawnuť vo svojej osade alebo na mieste, ktoré si on sám určí. Samozrejme, že určitý čas po zabití bude musieť počkať určitý čas, než môže znova hrať.
Hra by mala byť zameraná na obdobie ranného stredoveku

Ako som povedal, je to v štádiu pokusu. Máme vela problémov zo sieťou a navyše teraz musíme asi tak po 5ty krát prerábať inventár. Ak sa to vyvinie na niečo hratelné, tak o tom poinformujem.
Kamen==Ľuboš Mudrák
Kamen

Poslaťod swodn » 24 Jún 2009, 00:57

FeatherBlack píše:ono teraz vsetky MMORPG su na jedno kopito ci je to platene alebo free vsade rvu to iste
osobne som hral kazde mmorpg na ktore som narazil momentalne sa tesim na jedno ruske :) snad t o bude lepsie pretoze teraz je trh plny korejských mmo ktore fakt nestoja zanic
ake si to tu spominal mmo? bdue mat nejaky fajn pribeh? :)

co sa tyka openTTDX mam najnovsiu verziu a neviem ci ju nedokazem nastavit ale vkuse mi tam krachuju vsetky podniky a stavaju nove je to nehratelne pretoze konecne zacnem nieco prevazat a hned likviduju podnik ..... neviem asi ta najnovsia verzia je nejaka dobugovana pritom mam nastavenu ekonomiku stabilnu....

swodn este hravas CS? :) ja docela hej
pokial chcete tip na nejake hry odporucam
HAWX celkom super zabava bavilo ma to aj ked letecke simulatory moc nemusim ( toto je skor akcne a nie ako simulator)

cs hravam už len ako učitel inak sa tomu nevenujem tak :D :D ale skor sa teraz zaujimam a terajšiu politicku uroven štatu atd.. a ked už thak niečo na uvolnenie skor len nejake on-line hry
Jaroslav Šlejzák <===> fun SPS
swodn

Ďalší

Späť na Voľné fórum

Kto je on-line

Užívatelia prehlaidávajú toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný