open source softy ktore odporucate

O čomkoľvek inom ako SPS

open source softy ktore odporucate

Poslaťod FeatherBlack » 18 Jún 2009, 17:17

takze kedze tu je volna diskusia a my mame tak radi open source tak by som vam chcel odporucit par dobrych opensource softov kotre pouzivam hodnu chvilu
bol by som rad ak by ste aj vy pridali nejake softy s ktorymi ste velmi spokojny... ja osobne by som nieco nove privital
tu su dva softy ktore vyuzivam aktivne:

InfraRecorder
velmi dobry soft na napalovanie pouzivam ho 2 mesiace nero nechcem ani vidiet
tu je web + info
Kód: Vybrať všetko
http://infrarecorder.org/

Jdownloader
vyborny soft ktory pouzivam na stahovanie s rapidu czshare... a ine
a dokaze stahovat aj videa s youtube.... a ine
web+info
Kód: Vybrať všetko
http://jdownloader.org/
Obrázok užívateľa
FeatherBlack

Reputace: [ Ohodnotit uživatele ]

Re: open source softy ktore odporucate

Poslaťod tomášš » 18 Jún 2009, 17:21

vyborne:-) toto dost pomoze:-ň a nejake open soutce program an upravu videii cis tahovanie z kamery neviete?? bo to yb som potreboval bos a zaoberma domacim strihoma tvorbou filmov
Trogar .:Tomáš Holota:. NR
tomášš

Poslaťod Test subject no. 42 » 18 Jún 2009, 18:54

Operacny system : Linux (pouzivam Ubuntu ale je vela inych hustych distier)
Web Browser : Firefox (rozsirenia ale pomaly), Chrome (rychly-webkit ale obmedzeny), SeaMonkey (Firefox + niektore veci z Opery co v FF niesu),
Konqueror(Linux only, nizke naroky, webkit, je naraz aj file manager), Epiphany (nizke naroky) ... BTW, pouzivam Operu ktora ale nieje FOSS
Office Suite : OpenOffice (pomaly, vela featur, vyvoj blokuje Sun/Oracle), Go-oo (vylepseny OO.org, mozno v buducnosti fork) , Abiword+Gnumeric (rychle)
Kompresia : LZMA/7Zip- stredne rychly, dobra kompresia ;PAQ/KGB - superhusta kompresia a strasne pomale ; Zlib/Gzip - rychle, slaba kompresia
Media Player : VLC (ultimatny media player - bezi vsade, prehra vsetko, brutalne konfigurovatelny)
Audio Player : Audacious (pretoze Linux nema WinAmp a toto je skoro rovnako dobre)
OpenSource hry : Nexuiz-Quake/UT klon s inovaciami, aj ked graficky nie prave najlepsie
Programovanie : GCC (alternativy neexistuju, pomerne dobry, nie dokonaly kompilator) , CodeBlocks IDE (C/C++, velmy rychly vyvoj, nizke naroky),Python
(najlepsi high-level jazyk -C++ je medium-level :p)
Debugging/optimalizacia : Valgrind+KCachegrind (Linux only, extremne uzitocne)
3D grafika : Blender- aj ked interface je odlisny od ostatnych toto je jednoznacne najlepsi nastroj na 3D grafiku
2D pixel grafika : The Gimp- nie je taky dobry ale v poslednom case sa zacal hlavne interface zlepsovat
2D vector grafika : Inkscape- jednoduchy na pouzitie a dost schopny
UML diagramy : Dia
IM : Pidgin
Torrenty : Azureus/Vuze
Test subject no. 42

Poslaťod Peter Vitikač » 18 Jún 2009, 19:03

http://alternativeto.net/index.aspx?profile=windows

je to nový web a veľmi sa mi páči
edit: by som zabudol, objavil som vynikajúci kúsok SW ktorý splňuje všetky moje požiadavky a je to kalkulačka SpeedCrunch (je to open source, ide na win aj lin, je aj portable verzia, je primitívna ale ukrýva desne veľa funkcií ktoré sa veľmi ľahko učia)
Naposledy upravil Peter Vitikač dňa 19 Jún 2009, 15:39, celkovo upravené 1
keby niečo email mám na gmail.com (vito45)
Peter Vitikač

Poslaťod Zangetsu » 18 Jún 2009, 23:33

Aby som sa neopakoval tak samozrejme Linux (hlavne Debianovské ako Ubuntu, Debian ale dobré je aj Gentoo alebo Archlinux) a ostatné čo písal už Test subject no. 42
A z programov vypichnem celé KDE 4 (áno KDE 4 vidíte dobre :P, aj keď som dlhoročný uívateľ GNOME tak KDE 4 ma presvedčilo, je extrémne progresívne... keby niekto nevedel KDE4 je desktopové prostredie v linuxe, btw ide aj vo windowse používať)
Z toho KMail 4 (vpodstate spolu s Evolutionom dosť schopná náhrada za Outlook, KMail je aj pre windows)
Kate - editor textu v KDE4 s vyznačovaním v zdrojákoch, zabalovaním častí kódu... IDE som zatiaľ nikdy nevyužil, toto mi zatial stačí.
MPlayer a jeho vyplepšené rozhranie SMPlayer - pre mňa najlepší prehrávač ako v linuxe tak vo windowse, jedna z výhod je to že netreba inštalovať žiadne kodeky všetko obsahuje už prehrávač.
Amarok 1.4 - asi najlepší prehrávač, podobné itunes ale od dosť lepšie prepracovaný (Amarok 2 je na windows tiež)
QCad - hodí sa na technické výkresy, nie je to AutoCAD ale mne stačí, keď chcem dačo nakresliť trochu presnejšie.
Wine - prispôsobovacia vrstva medzi linuxom a windows: bežia pod tým mnohé programy pre windows napr Photoshop CS3, Office 2007 ale aj novšie hry ako napr Fallout 3
Torrenty - tak na tie používam torrentflux-b4rt: Je to vlastne webové rozhranie v php/pythone pre rôzne torrent klienty (BitTornado, Transmission, Azureus, BitTorrent), vie však sťahovať aj z HTTP a FTP servrov pomocou WGETu ja osobne ho mám na domácom miniserveri (600Mhz CPU 128MB RAM s Debianom Lenny vo forme mini pc http://h40054.www4.hp.com/pressrel/imag ... ectra2.jpg) takže sťahovanie/seedovanie 24/7 a hosting malých webov mu nerobí problém pri minimálno odbere energie.
Dǎlej by to mohol byť Bash a celé základné GNU nástroje pre príkazový riadok.
Obrázok
Bruno Kremel
Obrázok užívateľa
Zangetsu

Poslaťod Markus44 » 19 Jún 2009, 18:36

ArcSoft PhotoStudio Darkroom - šikovný a prehľadný program na úpravu fotiek
Unlocker - fajn program, ktorý Vám odblokuje súbor (ktorý nejde vymazať, premenovať...) blokovaný či už OS alebo nejakým iným programom - http://ccollomb.free.fr/unlocker/
GOM Player - veľmi univerzálny, program pre prehrávanie veľkého množstva najpoužívanejších formátov videa a audia ( aj vo formáte Flash Video - FLV a SWF - YouTube videá, či DVD) bez nutnosti inštalovať nejaké kodeky
AIMP 2 - program na prehrávanie audia, plne nahrazujúci Winamp
Obrázok užívateľa
Markus44

Poslaťod Harry Potter » 29 Jún 2009, 21:53

MonoDevelop.
Obrázok užívateľa
Harry Potter

Poslaťod Nikopol » 30 Jún 2009, 15:53

Stale tu nikto nespomenul AVG Avast...
Nikopol

Poslaťod Peter Vitikač » 30 Jún 2009, 21:28

žeby to bolo tým že to nieje open source :P
keby niečo email mám na gmail.com (vito45)
Peter Vitikač

Späť na Voľné fórum

Kto je on-line

Užívatelia prehlaidávajú toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný