Esperanto - Učme sa s radosťou! Ni lerne kun ĝojo!

O čomkoľvek inom ako SPS

Esperanto - Učme sa s radosťou! Ni lerne kun ĝojo!

Poslaťod kubajaroslav » 27 Júl 2009, 09:00

Čaute,

nedávno mi tu niekto napísal o esperante ako medzinárodnom jazyku. No pravda o tomto jazyku som počul, už pred pár rokmi v TV a vtedy povedali jeden príklad a to "varma kato" teda teplá mačka, zapamätal som si túto frázu dodnes hoci som ju iba raz v živote počul. Nedalo mi to a tak som kukol na internete podrobnosti a stiahol som si učebnicu a slovník, za jeden deň som sa naučil skoro 100 slovíčok. Celkom to je zábava sa učiť, mali by ste to skúsiť aj vy. Výslovnosť je ako v slovenčine a gramatika tak ta ako keby tam ani nebola, úplne primitívna. A nie je tam naše hlúpe Y, ktoré tak nenávidím.

Kto by sa chcel začať učiť ako ja doma, tak nech si stiahne materiály tu:
http://www.esperanto.sk/eo/lerniloj.php

Knihu som si vytlačil a slovník mám zatiaľ iba v počítači. Esperanto by sa mohlo používať aj na komunikáciu medzi inými pirátskymi stranami v zahraničí čo poviete?

S pozdravom, JarkO!

PS: Veľa úspechov a rýchle naučenie Esperanto!
kubajaroslav

Reputace: [ Ohodnotit uživatele ]

Re: Esperanto - Učme sa s radosťou! Ni lerne kun ĝojo!

Poslaťod Kamen » 01 Aug 2009, 01:01

Dík za link. Esperanto som sa kedysi pokúšal naučiť ale zapamätal som si iba výslovnosť písmen a nejaké tie čísla. Inak ten jazyk je docela dobre pochopitelný a jednoduchý, nie ako angličština alebo slovenčina.
Kamen==Ľuboš Mudrák
Kamen

Re: Esperanto - Učme sa s radosťou! Ni lerne kun ĝojo!

Poslaťod kubajaroslav » 02 Aug 2009, 18:50

Kamen píše:Dík za link. Esperanto som sa kedysi pokúšal naučiť ale zapamätal som si iba výslovnosť písmen a nejaké tie čísla. Inak ten jazyk je docela dobre pochopitelný a jednoduchý, nie ako angličština alebo slovenčina.

Úplne s tebou súhlasím, vytlačil som si tu knižočku a sem tam do toho nakuknem pri kompe a poviem ti za týždeň mám celkom slušnú slovnú zásobu a už viem tvoriť aj vety aj s jednoduchou gramatikou, je to skvelý jazyk, mal by sa podporiť a rozšíriť aj na slovensku. Tak do mesiaca sa tu knižočku naučím asi celú a potom skúsim čítať nejaké knihy alebo stránky a dopĺňať si zásobu, uvidíme ako to pôjde, škoda, že v okolí nepoznám nikoho kto by rozprával po esperantsky, by som sa mohol naučiť rýchlo plynule rozprávať.
kubajaroslav

Späť na Voľné fórum

Kto je on-line

Užívatelia prehlaidávajú toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný