Rezignácia na post vedúceho Mediálneho Odboru

Mediálny odbor pôsobí v oblasti komunikácie medzi SPS a verejnosťou, vydáva tlačové správy a stanoviská SPS, monitoruje médiá, propaguje akcie SPS, atď.

Rezignácia na post vedúceho Mediálneho Odboru

Poslaťod Viliam Fiedler » 13 Sep 2012, 08:57

Dnes podávam oficiálnu rezignáciu na post vedúceho Mediálneho Odboru. Dôvodom je nedostatok času na vykonávanie aktivít spojených s pôsobnosťou odboru. Navrhujem dočasne poveriť (do VZ Január/2013) vykonávaním tejto funkcie Petra Blaščáka.

Rád budem naďalej členom Mediálneho odboru, taktiež by som stále rád pôsobil v Pirátskych Novinách, to sú ale veci, ktoré dohodneme s mojim nástupcom.
Obrázok užívateľa
Viliam Fiedler

Reputace: [ Ohodnotit uživatele ]

Re: Rezignácia na post vedúceho Mediálneho Odboru

Poslaťod Peter Blaščák » 13 Sep 2012, 14:42

S Vilom sme uz o tomto hovorili, tak sa nebudem tvarit prekvapene :P . Nie som tym nadseny, ale na druhej strane ho plne chapem, je toho teraz vela a neda sa vsetko stihat.
Zaroven ale musim pridat svoj nazor na vec, ktory som tiez tlmocil. V zasade si myslim, ze nie je vhodne, aby jeden clovek zastaval zaroven funkciu ako podpredseda (alebo predseda alebo cokolvek ine) spolu s funkciou predsedu akehokolvek odboru. Dava to na moj vkus jednotlivcovi do ruk velky vplyv, ktory je nevyvazeny a myslim si, ze pre rozvoj to nie je zdravy stav. Tiez ale chapem nasu situaciu a je mi jasne, ze vzhladom na malu personalnu zakladnu to nemozme rozdelit tak, ako by som si to mozno aj ja predstavoval.
Preto, ak budem do tejto funkcie menovany, mam jednu zasadnu vyhradu. Funkciu preberiem len DOCASNE (viac to zvyraznit neviem :D ). Akonahle sa objavi novy vhodny kandidat, ktory bude mat doveru, rad mu vedenie MO bezodkladne odovzdam.
Obrázok užívateľa
Peter Blaščák
Registrovaný člen SPS

Poslaťod janika » 13 Sep 2012, 14:48

Vilkovi musim podakovat za jeho doterajsiu aktivitu v ramci MO a vysoko ju voci SPS cenim...tiez som o tom s nim hovorila a rozumiem jeho dovodom, tak isto vnimam Peta ako navrh, ktory je vlastne Vilova medialna piratska kopia :) a obaja ste prikladom vnutroodborovej spoluprace par excelance :)...ked tandem jak vyšitý...takze: viaceri tu bojujeme na roznych frontoch, ale to neznizuje nase nasadenie pre dobru vec, preco sme tu :)
"You can't lie awake wondering about what might happen. Skipper challenged us to build the best boat we had ever built. You have to take faith in the fact that you did your best" (Volvo ocean race)
Obrázok užívateľa
janika

Poslaťod Martin Tibenský » 13 Sep 2012, 14:50

este by bola moznost prenechat to predsednictvu ako celku, tak sa sice posilnia pravomoci (DOCASNE!!!!) ale aspon sa to rozlozi na viac ludi. v predsednictve si to uz dotycni moze podelit ako chcu.
Martin Tibensky, revizna komisia
Obrázok užívateľa
Martin Tibenský

Poslaťod janika » 13 Sep 2012, 15:07

Nesuhlasim s Martinom, resp. navrhujem kedze ja mam uz v kompetencii toho nad hlavu, aby ma zastupil pokial to chcete dat na predsednictvo niekto z reviznej komisie.
"You can't lie awake wondering about what might happen. Skipper challenged us to build the best boat we had ever built. You have to take faith in the fact that you did your best" (Volvo ocean race)
Obrázok užívateľa
janika

Poslaťod Milan Gvoth » 13 Sep 2012, 15:32

Tiez nesuhlasim, aby Peter prevzal "poverenim" medialny odbor.

Ja by som chcel poziadat Viliama, aby v tej funkcii zostal. Nekomplikujme to roznymi zaskokmi a povereniami. Skor by som doplnil do MO aspon jedneho dalsieho cloveka. Napriklad clenka Petra? Mame aj priaznivcov, ktori mozu byt clenmi odborov.
Viliam by mal svoju pracu vhodne rozdelovat a nesnazit sa vsetko robit sam, aj ked za MO bude zodpovedny len on. Viem si predstavit, ze by sme MO pomahali vsetci, len o to treba ostatnych v konkretnych veciach poziadat. Ja tiez teraz spracuvam text peticie, podielal som sa (aj Martin, Peter, Janka) na texte tlacovej spravy, aj ludia mimo MO robili plagaty ..... takze je to realne.

Osobne nemam proti praci MO vyhrady a ked niekedy vyjadrim nesuhlas s Vilovym konanim, alebo ho v niecom opravim, nasmerujem, tak to Viliam nemusi brat osobne, ze som proti nemu, alebo podcenujem jeho pracu. Snazi sa to robit dobre a to je hlavne.

Takze Viliam, nehadz flintu do zita. K problemom sa postav tvarou a chlapsky. Pamatam sa na tvoje nadsenie pre pracu v MO a hlavne PN. Snazis sa a to je pre mna a ostatnych podstatne. Zostan na cele MO. Prosim ta o to.
"I use linux, because it's like teepee. No windows, no gates, apache inside ... life is too short for reboots"
Obrázok užívateľa
Milan Gvoth
Predseda SPS

Poslaťod Viliam Fiedler » 14 Sep 2012, 11:42

Dakujem za prejavenu doveru, milan. Ale toto z mojej strany nie je hadzanie flinty do zita, ci utekanie z boja. Je to len zmena bojiska. S petom som o tomto hovoril dlhsie, pricom sme sa dohodli, ze on by niesol zodpovednost a staral by sa o FB stranku a webovu stranku a ja by som mal nastarosti noviny. Takto by mi upadlo vela povinnosti a zodpovednosti a mohol by som noviny spravovat kvalitnejsie. Okrem toho by mi zostalo viac casu na vlastnu publikacnu cinnost napriklad na blog.sme.sk, co sa dost u ludi chytilo.

Okrem toho takto budem mat viac casu na vlastne studium (chcem ist studovat vedecky smer, potrebujem sa pripravovat viac), a na vlastnu publikacnu cinnost co sa tyka beletrie. Ani nespominam problemy okolo kapely.

Dostanem takto vacsiu slobodu a budem sa moct zameriat na konkretne veci, z coho logicky vyplyva aj vyssia kvalita vykonanej prace.
Obrázok užívateľa
Viliam Fiedler

Poslaťod Milan Gvoth » 15 Sep 2012, 20:00

Peter Blaščák píše:S Vilom sme uz o tomto hovorili, tak sa nebudem tvarit prekvapene :P

janika píše:tiez som o tom s nim hovorila a rozumiem jeho dovodom

takze je to vlastne vopred dohodnuta vec :)

Peter Blaščák píše:V zasade si myslim, ze nie je vhodne, aby jeden clovek zastaval zaroven funkciu ako podpredseda (alebo predseda alebo cokolvek ine) spolu s funkciou predsedu akehokolvek odboru. Dava to na moj vkus jednotlivcovi do ruk velky vplyv, ktory je nevyvazeny a myslim si, ze pre rozvoj to nie je zdravy stav.

suhlas, mam rovnaku vyhradu

Peter Blaščák píše:Tiez ale chapem nasu situaciu a je mi jasne, ze vzhladom na malu personalnu zakladnu to nemozme rozdelit tak, ako by som si to mozno aj ja predstavoval.

prave preto by sme sucasne rozdelenie mali menit az ked budu vhodni kandidati a zatial sa skor zamerat na to, ako pomoct MO participaciou kazdeho z nas

Martin Tibenský píše:este by bola moznost prenechat to predsednictvu ako celku, tak sa sice posilnia pravomoci (DOCASNE!!!!) ale aspon sa to rozlozi na viac ludi. v predsednictve si to uz dotycni moze podelit ako chcu.

toto je velmi neadresne a zvadza to k alibizmu a spoliehaniu sa na ostatnych, za kazdy odbor musi niekto konkretny zodpovedat, v smernici mame, ze je to monokraticky organ, takze aj delegovanie postu veduceho na viacclenne predsednictvo je nelogicke

Viliam Fiedler píše:Dakujem za prejavenu doveru, milan. Ale toto z mojej strany nie je hadzanie flinty do zita, ci utekanie z boja. Je to len zmena bojiska. S petom som o tomto hovoril dlhsie, pricom sme sa dohodli, ze on by niesol zodpovednost a staral by sa o FB stranku a webovu stranku a ja by som mal nastarosti noviny. Takto by mi upadlo vela povinnosti a zodpovednosti a mohol by som noviny spravovat kvalitnejsie. Okrem toho by mi zostalo viac casu na vlastnu publikacnu cinnost napriklad na blog.sme.sk, co sa dost u ludi chytilo.
Okrem toho takto budem mat viac casu na vlastne studium (chcem ist studovat vedecky smer, potrebujem sa pripravovat viac), a na vlastnu publikacnu cinnost co sa tyka beletrie. Ani nespominam problemy okolo kapely.
Dostanem takto vacsiu slobodu a budem sa moct zameriat na konkretne veci, z coho logicky vyplyva aj vyssia kvalita vykonanej prace.

Viliam, toto vsetko si predtym nevedel? Pises o viacerych veciach: o povinnostiach, mnozstve prace a o zodpovednosti. Predpokladam, ze najviac ta zatazuje to mnozstvo prace, najviac ti ubera z volneho casu, ktory chces venovat inym veciam (skola, kapela, publikovanie na blogoch, publikacna cinnost v beletrii).
"I use linux, because it's like teepee. No windows, no gates, apache inside ... life is too short for reboots"
Obrázok užívateľa
Milan Gvoth
Predseda SPS

Poslaťod Viliam Fiedler » 15 Sep 2012, 20:26

Ano milan, je to vopred dohodnute. Kvoli tomu, aby sa nevyskytli konflikty a nejasnosti, ci nedajboze by si niekto myslel, ze som bol do toho dotlaceny. Ja toto pokladam za uplne normalnu vec, ked clovek odchadza z postu, pripravit cely proces tak, aby nastal co najmensi zmatok.

Pisem o viacerych veciach, mnozstvo prace sa sice delegovat da, zodpovednost a prehlad ale stale budem mat ja. To si nemozem dovolit.

Popravde, vedel som, ze toho bude vela. Neratal som s tym, ze na vsetko budem sam (co je viac-menej moja chyba, kedze som nenasiel niekoho na pomoc a ja si to uznavam). Co som ale naozaj nepredpokladal je to, kolko prace musim venovat tento skolsky rok studiu (dostal som noveho ucitela historie a NoS, predmetov, z ktorych budem maturovat a mam v plane ich studovat aj na vysokej skole. Myslel som, ze tieto predmety mam zmaknute, az teraz si uvedomujem, kolko toho este musim spravit, aby som bol naozaj najlepsi :D.

Vykonavanie funkcie nie je nieco, k comu mozes ludi prinutit. Ako som spominal vyssie, rad stale budem obycajnym clenom medialneho odboru a aj by som sa rad staral o noviny ako sefredaktor. Ak mi bude tato moznost odobrata, co uz.
Obrázok užívateľa
Viliam Fiedler

Poslaťod janika » 15 Sep 2012, 22:58

Nerobme z toho kovbojku. Vilo ostava sefredaktorom PN, clenom MO a na post veduce odboru bude docasne zvoleny Peto. That`s all.
Obrázok užívateľa
janika

Späť na Mediálny odbor

Kto je on-line

Užívatelia prehlaidávajú toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný