Revízia prípadu redukcie prístupu člena SPS

Revízna komisia je kontrolným orgánom SPS, dohliada na hospodárenie a dodržiavania predpisov a vyšetruje sťažnosti na ich porušenie, ktoré predáva rozhodčej komisii.

Re: Revízia prípadu redukcie prístupu člena SPS

Poslaťod Martin Tibenský » 20 Jún 2012, 17:48

Ok, aby sa to nejak rozbehlo. Najskor by som poprosil predsednictvo o co najpresnejsie zdokumentovanie procesu, ktorym bolo vykonane rozhodnutie o odobrati pristupu clenovi Robovi Jankovichovi z internej sekcie fora a fb stranky SPS-Management.
Martin Tibensky, revizna komisia
Obrázok užívateľa
Martin Tibenský

Reputace: [ Ohodnotit uživatele ]

Poslaťod Viliam Fiedler » 20 Jún 2012, 21:03

Prikladám zápis zo skupinovej správy, po ktorej nasledovalo vylúčenie Roberta Jankovicha z skupiny SPS-Management a internej časti fóra.
Kód: Vybrať všetko
Viliam ten Fiedler

Mile moje predsednictvo...uvazoval som a v ramci staznosti janky, ze nemoze postovat na management uplne vsetko kvoli nedovere v Roba, som dostal napad vytvorit skupinu SPS-Predsednictvo...bohuzial v nom nebudu moct byt vsetci doveryhodni ludia ako Martin Z. alebo Martin T., ale je to stale lepsie ako nic...predsednictvo tak ci tak riesi clensku zakladnu, prijima a vylucuje clenov...a medzi VZ by malo podla stanov robit tie najzasadnejsie rozhodnutia...v sucasnosti nie je az tak potrebne mat iba vlastny priestor (pri takom pocte v akom sme), ale prave kvoli tej nedovere v niektorych clenov ako Robo J., je taky priestor potrebny...navyse sa mozno chystame prijat Mareka Bujka a tam tiez bude dlho trvat kym ziska nasu doveru

Potom ma uz iba napadlo vytvorit neofic. skupinu Akcny tym SPS, kde by boli iba ti najdoveryhodnejsi ludia, ale to by pripominalo nekale praktiky niektorych vlad a my chceme byt co najcistejsi...ak mate nejake schodnejsie riesenie, sem s nim...mne napady dosli

Jana Janika
11 June
Jana Janika

za mna: SPS-chairmanship

Milan Gvoth
11 June
Milan Gvoth

suhlas
    a co tak este Roba odstranit z manazmentu? uz len kvoli tomu, ze hra na obe strany, mozno na jednu viac

Jana Janika
11 June
Jana Janika

Milan suhlas

Viliam ten Fiedler
12 June
Viliam ten Fiedler

na jeho odstranenie ho najprv musime odvolat z postu clena...nemozeme si len tak odstranovat z tadial koho chceme...kazdy clen tam mam pravo byt...najprv ho vylucit musime

taktiez...ako je to s tym Martinovou Bibkovou vystupenim z o.z.? Ak to naozaj plati, tiez by mal byt odstraneny z managementu

Jana Janika
12 June
Jana Janika

M.Bibko je uz odstraneny ako som si dobre vsimla
    R.Jankovich na jeho odstraneni trvam, pretoze pravidlo na bytie v databaze managmentu oficialne nie je..v zavislosti na zavaznost jeho spravania ako aj povahy nasich vnutornych informacii nepovazujem za spravne sa nevediet rozhodnut a byt voci svojej bezpecnosti zhovievavy voci tejto osobe.j.

Viliam ten Fiedler
12 June
Viliam ten Fiedler

je to zatial hlavna platforma pre clenov SPS...aj ked ofic. nie....a co vyhodime ho z managementu a na fore ho nechame? kde su este citlivejsie informacie niekedy?....nie proste treba ho normalne vylucit, inac som proti tomu aby sme nieco podnikali

Jana Janika
12 June
Jana Janika

beriem tvoj argument ohladom fora..nie ohladom platformy pre clenov SPS..casom to nebude udrzatelne na fb managmente mat vsetkych clenov..dobre beriem si cas na rozmyslenie..teraz to na rychlo nechcem s vylucenim uzavriet

Viliam ten Fiedler
12 June
Viliam ten Fiedler

a ako to chces v buducnosti riesit?....clenovia by mali byt rozdeleni podla funkcii a jedna stranka by bola pre vsetkych.....nemozes mat proste FB stranku iba pre tych sympatickejsich [:D]

Jana Janika
12 June
Jana Janika

true to aj pisem...v tom nie su "iba sympatie" toto nie je udrzatelne voci citlivosti udajov a informacii...nie kvoli tomu ci je clen sympatak alebo syntapacka [:)] ..preto som si zobrala timeout..aby to riesenie nebolo exemplarne..well?

Viliam ten Fiedler
12 June
Viliam ten Fiedler

oukej...a inac prave kvoli nedovere v novych clenov sme si odhlasovali ze predsednictvo sa moze rozhodnut kedy niekoho prijme...takze nejakeho kandidata nemusime prijimat kym si nebudeme isty ze je doveryhodny

Milan Gvoth
12 June
Milan Gvoth

Povodne boli tieto dve skupiny urcene na oddelenie kandidatov na clenov a radovych clenov od manazmentu. V manazmente by mali byt len ti najaktivnejsi a doveryhodni. Takze ked nechame Roba len v inkubatore, tak by to malo byt OK, nie? Alebo ho chcete uplne vylucit z SPS?

Jana Janika
12 June
Jana Janika

Milan verzia navrhu voci fcb-manazmentu je presne odzrkadlujuca tieto tvoje riadky...Vilo vsak dobre poznamenal, ze ma pristup do fora, kde su tak isto citlive udaje..toto je ako step 2..co s jeho pristupom na forum...s managmentu by som ho dala tymto do inkubatora...uplne vylucenie s SPS by som zatial nerobila...nemozeme si vyhadzovat clenov, pokial to naneplna naozaj vazne ohrozenie sps...a bez toho aby sa k nemu vyjadrila aj druha strana..

Milan Gvoth
12 June
Milan Gvoth

suhlas
    Viliam, pridelis Robovi len standardne prava na Fore?

Viliam ten Fiedler
12 June
Viliam ten Fiedler

som v skole, nemozem tersz...az ked pridem o 14 domov
Obrázok užívateľa
Viliam Fiedler

Poslaťod Martin Tibenský » 23 Jún 2012, 10:09

Oficialne vyjadrenie reviznej komisie:

Kód: Vybrať všetko
Revizna komisia zvazila poskytnute materialy a uzniesla sa na nasledovnom.

1. Doslo k poruseniu stanov bodu 5.l. Predsednictvo SPS znemoznilo kontrolu RK, pretoze rozhodnutie Predsednictva nebolo bezprostredne publikovane clenom VZ ani RK po odhlasovani ani bezprostredne po vykonani.
2. Doslo k poruseniu internej smernice "Postup pri prijimani clenov do SPS", pretoze clenovi Robertovi Jankovichovi bolo znemoznene vytvorenie threadu pre pripadneho noveho clena v sekcii, kde sa tieto thready vytvaraju.
3. V case medzi vykonanim rozhodnutia predsednictva (12.6.2012) a sucasnostou neprebiehalo na internej casti fora ziadne hlasovanie VZ a v tomto zmysle nedoslo k poruseniu stanov, do vykonania napravy vsak nie je mozne ziadne taketo hlasovanie v internej casti fora uskutocnit.

Revizna komisia vyzyva predsednictvo k napraveniu sucasneho stavu a vrateniu pristupu clenovi Robertovi Jankovichovi do internej casti fora, aby sa mohol zucastnit vsetkych diskusii o smerniciach a aj nasledneho hlasovania VZ v internej casti fora a tiez aby v zmysle internej smernice mohol vytvarat vlakna pre kandidatov clenstva v SPS.
Dalej RK vyzyva republikove predsednictvo, aby svoje rozhodnutia  publikovalo na mieste na to urcenom. Kedze doslo zo strany predsednictva k impulzivnemu a nepremyslenemu konaniu, vyzyva RK predsednictvo, aby sa ospravedlnilo vsetkym clenom zdruzenia, osobitne postihnutemu Robertovi Jankovichovi.
Ziadne dalsie postihy RK voci predsednictvu nezvazuje, kedze rozhodnutie padlo kratko po jeho volbach, pripadne chyby su v tomto ohlade pochopitelne.

Martin Tibensky
Peter Vitikac
Clenovia reviznej komisie SPS
Martin Tibensky, revizna komisia
Obrázok užívateľa
Martin Tibenský

Späť na Revízna komisia

Kto je on-line

Užívatelia prehlaidávajú toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný